Welcome to our website !

Paznokcie na wodzie: Jak zrobić? Dlaczego Ci nie wychodzi?

By 21:37 , , ,


Metoda paznokci na wodzie jest już  znana i lubiana... albo znienawidzona.


Jeśli jej nie znasz, zapraszam na pierwszą minutę filmu, gdzie zobaczysz jak jest prosta i efektowana - baw się kolorami, wzorkami, inspiruj siebie i innych. Jeśli jednak próbowałaś i nie wychodzi - przychodzę z pomocą z kilkoma najczęstszymi błędami, które sprawiają, że efekt jest inny od oczekiwanego. Łatwo je popełnić, więc koniecznie się z nimi zapoznaj. A potem - powodzenia!Potencjalne błędy:

1. Zbyt gorąca woda  -  może zmienić strukturę lakieru. Wybieraj wodę o temperaturze pokojowej. Najlepiej filtrowaną - robi ogromną różnicę!

2. Zły lakier - lakier nie może być ani zbyt rzadki ani zbyt gęsty.
Zbyt rzadki lakier będzie sprawiał, że struktura się rozpłynie.
Zbyt gęsty będzie tworzył grubą warstwę i nie będzie łączył się z innymi lakierami. Możesz spróbować poruszać pojemnikiem, żeby odrobinkę się rozlał.
Nie ma tutaj znaczenie jakość i marka, po prostu trzeba próbować!

3.Pozycja paznokcia. Powinnaś go wkładać pionowo i całego zamoczyć, odczepiając w tym czasie od niego resztki lakieru.Jeśli przyłożysz samą płytkę, uzyskasz niejednolitą warstwę.
Jeśli nie odczepisz resztek lakieru, lakier może przemieścić się na paznokciu.

4. Zbyt długo wlewasz lakiery. W wyniku czego lakiery na wodzie nie chcą się łączyć, tylko tworzą "kożuch". Unikniesz tego odkręcając wszystkie lakiery przed wlewaniem i starając się to robić stosunkowo szybko.

5. Blade kolory. Nie każdy lakier się nadaje do tej metody, ale nawet najmniej napigmentowane będą pięknie wyglądać na białej bazie. Pomaluj paznokcie na biało i poczekaj, aż wyschną, dopiero takie mocz w wodzie.

6. Robię wszystko dobrze, ale lakier wciąż nieestetycznie wygląda:
- wkładaj za każdym razem tylko 1 paznokieć
- używaj mniejszego pojemnika, przez co lakiery się nie rozpłyną zbyt mocno
- po każdym paznokciu wymień wodę, żeby była czysta, bez resztek lakierów
- zmień lakiery, nawet najlepsze mogą nie być dobre dla tej metody.
- ten sam lakier może świetnie sprawdzać się w środku plamki kolorów, ale rozpływać na zewnątrz
- na zewnątrz (czyli jako pierwszą warstwę) wybierz lakier dobrej jakości (mocno napigmentowany), aby trzymał kolory.

7. Pędzelek z lakierem moczysz w wodzie, lub krople zrzucasz ze zbyt wysokiej odległości - to też może mieć negatywny wpływ na strukturę plamki lakierów. Najlepiej, gdy kropelka spada do wody będąc tuż nad nią.

Powodzenia!

You Might Also Like

7 komentarze

 1. No to pewnie żadna nowość, bo ja generalnie nie jestem na bieżąco z "paznokciowymi trendami" ale o tej metodzie jeszcze nie słyszałam. Wydaje się być ciekawa i można fajnie pokombinować ze wzorkami na pazurach. Bardzo fajny i pouczający instruktaż. Nie wiem czy zaryzykuję, bo ja jestem raczej typem
  "upośledzonym manualnie", ale kto wie?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomocne polecam, teraz aż miło popatrzeć na paznokcie. Choć dużo osób myśli ze to tipsy a tak nie jest.... Pięknie to wygląda i łatwo się robi tylko trzeba chcieć, bo dla chcącego nic trudnego....

  OdpowiedzUsuń
 3. To już wiem co robię źle LOL

  OdpowiedzUsuń
 4. Super efekt końcowy. Choć muszę przyznać, że pierwszy raz spotykam się z taką metodą zdobienia pazurków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma znaczenia jakimi lakierami się robi? Czy zwykłymi czy hybrydowymi? Próbowałam jesny.i i drugimi i mi nie wychodziło :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma znaczenia jakimi lakierami się robi? Czy zwykłymi czy hybrydowymi? Próbowałam jesny.i i drugimi i mi nie wychodziło :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Prosty sposób na znakomity wzór!

  OdpowiedzUsuń