Welcome to our website !

Techniki makijażu oka

By 23:16 , , , , , , , , , , , , ,

W nauce makijażu najbardziej brakowało mi takiego artykułu. Dlatego pojawia się w wersji, jakiej sama poszukiwałam. Proponuję aż 11 zabaw z kolorem na powiece. Dla uproszczenia tylko górnej - dolna najlepiej będzie wyglądać w 1 z 3 wydań: odbiciu górnej, jednolita albo w sposobie trzech lub 4 cieni.

Cała powieka

Chyba każdy tak zaczyna - nakładamy cień na całą powiekę ruchomą. Nie ma w tym nic złego - polecam ten sposób do cieni w kremie i niematowych. Warto także rozetrzeć ładnie granice. Prawdopodobnie jednak Twoje oko będzie wyglądać lepiej w którejś z następnych konfiguracji.



Banan

Koncentrujemy cień w załamaniu powieki. Pogłębia spojrzenie, mocno zaokrągla oczy. Warto ładnie rozetrzeć granice i użyć neutralnych odcieni (brązy).




Kreska

Często zapominamy, że cień na mokro lub z Duraline da nam kreskę. To świetny sposób na intensywny kolor w stonowanym wydaniu, na codzień.



Litera V

Pierwszy stopień do profesjonalnego makijaży oka. Pogłębia spojrzenie. Ważne, aby pięknie rozetrzeć cienie w  mgiełkę. Bardzo często "V" w brązach jest dopiero podstawą makijażu, modelowaniem, na które nadbudowujemy kolejne kolory i faktury. I najważniejsze: powieka ruchoma nie kończy się tam, gdzie zagina skóra, ale tam, gdzie zaczyna się kość na łuku brwiowym! Temat wymaga oddzielnego posta, mam nadzieję  - wkrótce :)



Potrójny

Najczęstszy, uniwersalny, często najlepszy. Pole do zabawy z odcieniami (1 kolor, 3 odcienie), kolorami (klasycznie lub odważnie, 1 kolor lub kilka) i fakturami (mat, niemat). Idealny dla oczy blisko rozstawionych, ale nie tylko.



Wieczorowy - poczwórny

Dodanie do potrójnego czarnego akcentu w kąciku zewnętrznym powieki nadaje wieczorowego charakteru.


Centralny

Z jasnym i/lub błyszczącym akcentem na środku powieki. Zaokrągla oczy, uwypukla powiekę.

Smokey

Ulubiony makijaż wielu. Zarówno twórcow, jak i odbiorców, płci żeńskiej, ale i męskiej. Nadaje oku magię, wysuwając go w makijażu na pierwszy plan. Seksowny. Ale uwaga - wymaga precyzji i pięknego, długiego rozcierania. Wykonując makijaż ze smokey warto zacząć od oczu - ciemne cienie lubią się nieładnie osypywać. Smokey, smoky - obie formy są poprawne.

Kocie oko

Nadaje zalotnego, kociego spojrzenia - najlepiej sprawdza się w makijażu wieczorowym. Pasuje oczom okrągłym, migdałowym, jednak nie jest polecany dla oczu małych i wąskich,


Bobbi Brown

Taki makijaż zapoponowała  Bobbi - z akcentem kolorystycznym w załamaniu powieki, najlepiej nanoszonym palcem. Kolejny sposób na kolor w makijażu dziennym. Bardzo prosty w wykonaniu.

Rae Morris

Najbardziej kontrowersyjny (jak to -  ciemny cień w wewnętrznym kąciku oka?), ale tylko do momentu spróbowania. Doskonały dla opadającej powieki lub azjatyckiej. Mój ulubiony, sprawiający, że oko i spojrzenie mają "to coś".

Należy wyobrazić sobie najwyższy punkt górnej linii rzęs i od tego punktu cieniować na zewnątrz oka. Cień na dolnej powiece idzie w prostokąt, ograniczony z dołu najniższym punktem tym razem dolnej linii rzęs. Wewnętrzną część górnej linii rzęs pokrywamy cienką kreską. Piękny efekt, spróbujcie! Rae jest genialna.



I wszytkie w akcji:



Który model stosujecie najczęściej? Którego nigdy nie malowałyście a teraz Was zainteresował?

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Bardzo przydatne informacje, oglądając filmy na YouTube miałam wrażenie, że istnieje tylko smoky eye. Nieraz padają inne określenia, ale w gruncie rzeczy nie wiadomo, co jest co. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog i tyle możliwości malowania oczu i to na różne okazje, naprawdę świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki tego właśnie poszukiwałam od dłuższego czasu

  OdpowiedzUsuń
 4. WOW w końcu blog na poziomie, jasno i krótko przedstawione :D

  OdpowiedzUsuń